• Adalet, Folkart Towers Manas Blv. No:47, 35530 Bayraklı/İzmir
  • info@kaakademi.com
  • Ofis Çalışma saatleri: 9:00 AM – 17:00 PM
Thumb

Kosgeb danışmanlığı hizmeti

Ka Akademi olarak KOSGEB proje ve destek programları, hizmet verdiğimiz temel alanlar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda Girişimcilik, Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme, İşletme Geliştirme, Büyüme , KOBİ Finansman ve İŞGEM/TEKMER Destekleri kapsamında Girişimcilere, işletmelere veya kurumlara çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kosgeb danışmanlığı hizmeti kimler için uygundur?

KOSGEB danışmanlık hizmeti, genellikle KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) için uygundur.

Özellikle aşağıdaki gruplar KOSGEB danışmanlık hizmetinden fayda sağlar.

Mevcut veya Yeni Kurulan İşletmeler

İşletmesini kuran girişimciler.

Var olan işletmesini geliştirmek isteyen işletme sahipleri.

Yenilik Yapan veya Yenilik Yapmayı Hedefleyen İşletmeler

Ürün veya hizmetlerinde yenilik yapmak isteyen işletmeler.

Teknolojiyi işletmelerinde daha etkin bir şekilde kullanmak isteyen işletmeler.

Rekabetçiliğini Artırmak İsteyen İşletmeler

Pazar payını artırmak isteyen işletmeler.

İşletmelerin sektörde daha rekabetçi hale gelmelerini sağlamak isteyen işletmeler.

Dış Pazarlara Açılmak İsteyen İşletmeler

İhracat yapmayı hedefleyen işletmeler.

Yurt dışında pazar araştırması yapmak ve yeni pazarlara açılmak isteyen işletmeler.

Finansal ve Operasyonel Süreçlerini Geliştirmek İsteyen İşletmeler

Maliyetlerini azaltmak ve karlılıklarını artırmak isteyen işletmeler.

İşletmenin verimliliğini artırmak isteyen işletmeler.

Kalite Standartlarını Yükseltmek İsteyen İşletmeler

Kalite standartlarını yükseltmek ve belgelendirme almak isteyen işletmeler.

İşletmenin ürün veya hizmet kalitesini artırmak isteyen işletmeler.

KOSGEB danışmanlık hizmeti, KOBİ’lerin rekabetçi kalmasına, büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için geniş kapsamlı destek sunar.

Kosgeb danışmanlığı çalışma stratejisi

kosgeb danışmanlığıÜcretsiz Analiz

Ka Akademi olarak, bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren planladığınız faaliyetlerle ilgili paylaştığınız bilgiler doğrultusunda, size en uygun proje veya teşvik programını tespit ederek hazırladığımız raporu ücretsiz sunuyoruz.

Planlama

Ücretsiz analiz raporumuz doğrultusunda başvurmaya karar verdiğiniz proje ve teşvik programları ile ilgili iş, zaman ve personel planlamasını, tüm tecrübemizi sunarak sizlerle birlikte yapıyoruz. Yol haritanızı tecrübelerimiz ve sizin verdiğiniz bilgiler ile hazırlıyoruz.

Proje ve Teşvik Dosyalarının Hazırlanması

Planladığımız faaliyetler ile ilgili tespit ettiğimiz proje ve teşvik programlarına ilişkin başvuru dosyalarınızı mevzuata, ilgili kurallara ve tecrübelerimize uygun şekilde, kaliteden ödün vermeden, en hızlı ve en özgün şekilde hazırlıyıp sunuyoruz.

Süreç Takibi

Bu aşamada onay verdiğiniz ve resmi başvurusu yapılan proje ve teşvik dosyalarınızın, bürokratik ve takibi uzmanlık gerektiren yasal süreçlerinin her adımını, başvurularınızın olumlu sonuçlanması için titizlikle takip ediyor ve sizlerle her aşamada bilgi paylaşıyoruz.

Hibe veya Teşvik Onayı

Başvuru ve süreç takibi sonrasında onayı alınan proje ve teşvik dosyalarınıza ilişkin hibe, destek ve teşviklerin işletmeniz hesaplarına geçmesi veya teşvik kullanımı süreçlerini sizlerle işbirliği içerisinde yürütüyor ve hakedişlerinizin takibini yapıyoruz.

Raporlama ve Kapanış

Uygulamaya alınan proje ve teşvik programlarının dönemsel gerçekleşme ve kapanış raporlarını hazırlayarak hem ilgili kurum hem de sizlerle zamanında paylaşıyor, süreci tüm kurallara uyarak zamanında kapatıyoruz. Fon ve teşviklerden faydalanmanızı sağlıyoruz.

Kosgeb desteklerinden gerek işletmenizin kurulum aşamasında sermaye için gerekse var olan işletmeniz için (kurulumdan sonra belirli bir süre içerisinde) yararlanabilirsiniz.

Eğer desteklenen sektörler kapsamında iseniz bunun için faaliyetinizi, hedeflerinizi, kurulum maliyetini ve istenen çeşitli belgeleri (sektöre göre değişiklik gösterir) hazırlamalı, ilgili kurula sunmalısınız.

Sektörde tecrübeye sahip bir KOSGEB danışmanlık firması olarak başta kadın girişimci destekleri, girişimcilik destekleri, kobi desteği olmak üzere Kosgeb’ in sağladığı tüm imkanlardan ve hibe desteklerinden yararlanmanız için başvuru aşamasından parayı alacağınız aşamaya kadar yanınızda oluyoruz.

Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere tüm şehirlerdeki girişimci kobilerimiz için yıllardır tecrübeyle hizmet veriyoruz.

Desteklenen sektörler ve verilen desteklerin detayları, hibe miktarları, kredi miktarları hakkında bilgi almak ve profesyonel destek alarak Kosgeb teşviklerinden daha hızlı ve maksimum fayda alacağınız şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.