• Adalet, Folkart Towers Manas Blv. No:47, 35530 Bayraklı/İzmir
  • info@kaakademi.com
  • Ofis Çalışma saatleri: 9:00 AM – 17:00 PM
Thumb

Girişimcilik Destekleri Danışmanlığı

Gerçek kişilerin, ürün veya hizmet üretmesi amacıyla planladıkları girişimcilik ile ilgili faaliyetlerini TÜBİTAK veya KOSGEB’in ilgili programları ile eşleştirerek; proje hazırlanması, planlama, fikri haklar yönetimi, iş planı hazırlama ve idari yönetim alanlarında danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Girişimcilik destekleri danışmanlığı hizmeti kimler için uygundur?

Girişimcilik destekleri danışmanlığı hizmeti, genellikle iş kurmak isteyen veya mevcut işini büyütmek isteyen girişimciler için uygundur.

Bu hizmet, girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmelerine, iş planlarını hazırlamalarına, pazar araştırması yapmalarına, finansal stratejilerini oluşturmalarına ve işlerini büyütmek için uygun kaynakları bulmalarına yardımcı olabilir.

Ayrıca, girişimcilerin karşılaşabilecekleri zorlukları aşmalarına ve işlerini sürdürülebilir bir şekilde yönetmelerine destek olabilir.

Bu hizmet, genç girişimcilerden deneyimli iş sahiplerine kadar farklı profillere sahip olan herkes için faydalı olabilir.

İş kurmak isteyen girişimciler

Yeni bir iş başlatmak isteyen ve iş fikirlerini hayata geçirmek için rehberliğe ihtiyaç duyan kişiler.

Mevcut işini büyütmek isteyen işletme sahipleri

Var olan işlerini genişletmek, yeni pazarlara girmek veya ürün ve hizmet yelpazesini genişletmek isteyen işletme sahipleri.

Finansal planlama ve yönetim desteği arayanlar

Finansal konularda bilgi ve yönlendirme arayan girişimciler, özellikle bütçeleme, nakit akışı yönetimi ve yatırım stratejileri konularında yardıma ihtiyaç duyabilirler.

Pazar araştırması yapmak isteyenler

Hedef kitlelerini belirlemek, rakip analizi yapmak ve pazarlama stratejileri geliştirmek için rehberlik arayan girişimciler.

İş planı hazırlamak isteyenler

Detaylı ve etkili bir iş planı oluşturmak isteyen girişimciler, yatırımcıları veya kredi verenleri ikna etmek için profesyonel destek arayabilirler.

Girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi edinmek isteyenler

Girişimcilik dünyasında yeniyim diyenler veya mevcut bilgilerini güncellemek isteyenler için danışmanlık hizmetleri, girişimcilik ekosistemi hakkında kapsamlı bilgi sağlayabilir.

Sorunları aşmak ve başarıyı artırmak isteyenler

İşletme ile ilgili karşılaşılan zorlukları aşmak, stratejik yönetim becerilerini geliştirmek ve işletmeyi daha sürdürülebilir hale getirmek isteyen girişimciler.

Girişimcilik destekleri danışmanlığı çalışma stratejisi

Ücretsiz Analiz

Ka Akademi olarak, bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren planladığınız faaliyetlerle ilgili paylaştığınız bilgiler doğrultusunda, size en uygun proje veya teşvik programını tespit ederek hazırladığımız raporu ücretsiz sunuyoruz.

Planlama

Ücretsiz analiz raporumuz doğrultusunda başvurmaya karar verdiğiniz proje ve teşvik programları ile ilgili iş, zaman ve personel planlamasını, tüm tecrübemizi sunarak sizlerle birlikte yapıyoruz. Yol haritanızı tecrübelerimiz ve sizin verdiğiniz bilgiler ile hazırlıyoruz.

Proje ve Teşvik Dosyalarının Hazırlanması

Planladığımız faaliyetler ile ilgili tespit ettiğimiz proje ve teşvik programlarına ilişkin başvuru dosyalarınızı mevzuata, ilgili kurallara ve tecrübelerimize uygun şekilde, kaliteden ödün vermeden, en hızlı ve en özgün şekilde hazırlıyıp sunuyoruz.

Süreç Takibi

Bu aşamada onay verdiğiniz ve resmi başvurusu yapılan proje ve teşvik dosyalarınızın, bürokratik ve takibi uzmanlık gerektiren yasal süreçlerinin her adımını, başvurularınızın olumlu sonuçlanması için titizlikle takip ediyor ve sizlerle her aşamada bilgi paylaşıyoruz.

Hibe veya Teşvik Onayı

Başvuru ve süreç takibi sonrasında onayı alınan proje ve teşvik dosyalarınıza ilişkin hibe, destek ve teşviklerin işletmeniz hesaplarına geçmesi veya teşvik kullanımı süreçlerini sizlerle işbirliği içerisinde yürütüyor ve hakedişlerinizin takibini yapıyoruz.

Raporlama ve Kapanış

Uygulamaya alınan proje ve teşvik programlarının dönemsel gerçekleşme ve kapanış raporlarını hazırlayarak hem ilgili kurum hem de sizlerle zamanında paylaşıyor, süreci tüm kurallara uyarak zamanında kapatıyoruz. Fon ve teşviklerden faydalanmanızı sağlıyoruz.