• Adalet, Folkart Towers Manas Blv. No:47, 35530 Bayraklı/İzmir
  • info@kaakademi.com
  • Ofis Çalışma saatleri: 9:00 AM – 17:00 PM
Thumb

İhracat teşvikleri danışmanlığı

Ülkemizin 2024 hedefleri doğrultusunda yerli ve milli üretim ürün ve hizmetlerin yurt dışı pazarlarda yer alabilmesini sağlamak amacıyla, firmaların hedef pazar eşleştirmelerini uluslararası uzman ve tecrübeli iş ortaklarımız ile gerçekleştiriyor, pazar araştırması ve ihracat operasyon yönetimi alanlarında danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

İhracat teşvikleri danışmanlığı hizmeti kimler için uygundur?

İhracata yönelik potansiyeli olan işletmeler

Ürün veya hizmetlerini uluslararası pazarlara ihraç etmeyi hedefleyen işletmeler, ihracat teşvikleri danışmanlığından fayda sağlayabilir.

İhracat yapmak isteyen yeni girişimler

Yeni kurulan işletmelerin ihracat sürecinde karşılaşabilecekleri zorlukları aşmalarına ve uygun teşvikleri kullanarak başarılı bir ihracat stratejisi oluşturmalarına yardımcı olmak için danışmanlık hizmeti alabilirler.

Mevcut ihracat faaliyetlerini genişletmek isteyen işletmeler

Zaten dış pazarlara ürün veya hizmet ihraç eden işletmeler, ihracat teşvikleri danışmanlığı alarak mevcut faaliyetlerini optimize etmeye ve yeni pazarlara girmeye yardımcı olabilirler.

İhracat sürecindeki karmaşık mevzuatı anlamak isteyen işletmeler

Uluslararası ticaretteki vergi, gümrük, belgelendirme ve diğer yasal gereksinimler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen işletmeler, ihracat teşvikleri danışmanlığından yararlanabilirler.

Uluslararası pazarlama ve satış stratejileri geliştirmek isteyen işletmeler

İhracat pazarlarında rekabet edebilmek için etkili pazarlama ve satış stratejileri geliştirmek isteyen işletmeler, ihracat teşvikleri danışmanlığıyla bu süreçte destek alabilirler.

İhracat teşvikleri danışmanlığı çalışma stratejisi

Ücretsiz Analiz

Ka Akademi olarak, bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren planladığınız faaliyetlerle ilgili paylaştığınız bilgiler doğrultusunda, size en uygun proje veya teşvik programını tespit ederek hazırladığımız raporu ücretsiz sunuyoruz.

Planlama

Ücretsiz analiz raporumuz doğrultusunda başvurmaya karar verdiğiniz proje ve teşvik programları ile ilgili iş, zaman ve personel planlamasını, tüm tecrübemizi sunarak sizlerle birlikte yapıyoruz. Yol haritanızı tecrübelerimiz ve sizin verdiğiniz bilgiler ile hazırlıyoruz.

Proje ve Teşvik Dosyalarının Hazırlanması

Planladığımız faaliyetler ile ilgili tespit ettiğimiz proje ve teşvik programlarına ilişkin başvuru dosyalarınızı mevzuata, ilgili kurallara ve tecrübelerimize uygun şekilde, kaliteden ödün vermeden, en hızlı ve en özgün şekilde hazırlıyıp sunuyoruz.

Süreç Takibi

Bu aşamada onay verdiğiniz ve resmi başvurusu yapılan proje ve teşvik dosyalarınızın, bürokratik ve takibi uzmanlık gerektiren yasal süreçlerinin her adımını, başvurularınızın olumlu sonuçlanması için titizlikle takip ediyor ve sizlerle her aşamada bilgi paylaşıyoruz.

Hibe veya Teşvik Onayı

Başvuru ve süreç takibi sonrasında onayı alınan proje ve teşvik dosyalarınıza ilişkin hibe, destek ve teşviklerin işletmeniz hesaplarına geçmesi veya teşvik kullanımı süreçlerini sizlerle işbirliği içerisinde yürütüyor ve hakedişlerinizin takibini yapıyoruz.

Raporlama ve Kapanış

Uygulamaya alınan proje ve teşvik programlarının dönemsel gerçekleşme ve kapanış raporlarını hazırlayarak hem ilgili kurum hem de sizlerle zamanında paylaşıyor, süreci tüm kurallara uyarak zamanında kapatıyoruz. Fon ve teşviklerden faydalanmanızı sağlıyoruz.