• Adalet, Folkart Towers Manas Blv. No:47, 35530 Bayraklı/İzmir
  • info@kaakademi.com
  • Ofis Çalışma saatleri: 9:00 AM – 17:00 PM
Thumb

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı

Devlet tarafından belirlenen kalkınma planları kapsamında işletmelerin belirli hedefleri yakalanması amacıyla uygulanan teşvik araçlarından biri de yatırım teşvik sistemidir. Bizler hem sıfırdan planlanan yatırımların hem kapasite artırımlarının hem de modernizasyon gibi yatırımların ilk maliyetlerini azaltmak ve daha aza indirgemek adına teşvik belgesi kapsamında yatırımın getirilerinin hızlandırılmasını destekleyen bu yatırım programlarından, işletmelerin en kapsamlı şekilde yararlanmasını sağlayan danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Ayrıca yatırım teşvik programlarının sürekli takibini gerçekleştirmekte olan Ka Akademi, ilgili süreçleri en hızlı şekilde analiz ederek işletmeler için adım adım izlenecek stratejileri belirliyor, işletmelerin de bütün detaylara hakim olmasını sağlayarak ilgili yatırım programından en kapsamlı şekilde faydalanmasını sağlıyoruz.

Yatırım teşvik belgesi danışmanlığı hizmeti kimler için uygundur?

Yatırım yapmayı planlayan işletmeler

Yeni bir işletme kurmayı veya mevcut işletmeyi genişletmeyi düşünen işletme sahipleri, yatırım teşvik belgesi danışmanlığı hizmeti alarak yatırım sürecini optimize etmeye ve teşviklerden faydalanmaya çalışabilirler.

Yatırım yeri seçiminde yardıma ihtiyaç duyan işletmeler

Yatırım yapılacak yerin seçiminde karar vermek için pazar araştırması yapmak isteyen işletmeler, yerel teşvikler ve avantajlar konusunda bilgi almak için danışmanlık hizmetine başvurabilirler.

Teşviklerden faydalanmak isteyen ihracat odaklı işletmeler

İhracat faaliyetlerini artırmak ve uluslararası rekabet güçlerini artırmak için yatırım yapmayı planlayan işletmeler, yatırım teşvik belgesi danışmanlığı ile uygun teşvikleri ve avantajları öğrenebilirler.

İşletme maliyetlerini azaltmak isteyen işletmeler

Teşvikler aracılığıyla vergi avantajları, kira yardımları veya enerji desteği gibi avantajlardan faydalanarak işletme maliyetlerini azaltmak isteyen işletmeler, yatırım teşvik belgesi danışmanlığı hizmetinden fayda sağlayabilirler.

Yenilik ve Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek isteyen işletmeler

Yenilikçi projeler geliştirmek ve Ar-Ge faaliyetlerini teşvik etmek için yatırım yapmayı planlayan işletmeler, yatırım teşvik belgesi danışmanlığı ile bu alandaki teşviklerden haberdar olabilirler.

Yatırım teşvik belgesi danışmanlığı çalışma stratejisi

Ücretsiz Analiz

Ka Akademi olarak, bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren planladığınız faaliyetlerle ilgili paylaştığınız bilgiler doğrultusunda, size en uygun proje veya teşvik programını tespit ederek hazırladığımız raporu ücretsiz sunuyoruz.

Planlama

Ücretsiz analiz raporumuz doğrultusunda başvurmaya karar verdiğiniz proje ve teşvik programları ile ilgili iş, zaman ve personel planlamasını, tüm tecrübemizi sunarak sizlerle birlikte yapıyoruz. Yol haritanızı tecrübelerimiz ve sizin verdiğiniz bilgiler ile hazırlıyoruz.

Proje ve Teşvik Dosyalarının Hazırlanması

Planladığımız faaliyetler ile ilgili tespit ettiğimiz proje ve teşvik programlarına ilişkin başvuru dosyalarınızı mevzuata, ilgili kurallara ve tecrübelerimize uygun şekilde, kaliteden ödün vermeden, en hızlı ve en özgün şekilde hazırlıyıp sunuyoruz.

Süreç Takibi

Bu aşamada onay verdiğiniz ve resmi başvurusu yapılan proje ve teşvik dosyalarınızın, bürokratik ve takibi uzmanlık gerektiren yasal süreçlerinin her adımını, başvurularınızın olumlu sonuçlanması için titizlikle takip ediyor ve sizlerle her aşamada bilgi paylaşıyoruz.

Hibe veya Teşvik Onayı

Başvuru ve süreç takibi sonrasında onayı alınan proje ve teşvik dosyalarınıza ilişkin hibe, destek ve teşviklerin işletmeniz hesaplarına geçmesi veya teşvik kullanımı süreçlerini sizlerle işbirliği içerisinde yürütüyor ve hakedişlerinizin takibini yapıyoruz.

Raporlama ve Kapanış

Uygulamaya alınan proje ve teşvik programlarının dönemsel gerçekleşme ve kapanış raporlarını hazırlayarak hem ilgili kurum hem de sizlerle zamanında paylaşıyor, süreci tüm kurallara uyarak zamanında kapatıyoruz. Fon ve teşviklerden faydalanmanızı sağlıyoruz.